Olej na vousy: 4 důvody, proč patří do vaší koupelny

Olej na vousy: 4 důvody, proč patří do vaší koupelny

Ti z vás, co teprve svůj první vous pěstují, vítejte do světa vousáčů! Vy, co už za sebou pár cenťáků máte, čtěte dál, protože se tenhle článek může hodit i vám. V krátkosti si povíme něco málo o stavbě vousů, jak správně používat olej na vousy, na co vlastně slouží, jak rozeznat kvalitní olej a co od něj očekávat. A hlavně: proč by neměl chybět ve vaší koupelně. 

Chcete-li o své vousy lépe (nebo aspoň nějak) pečovat, olej na vousy je základ. A je jedno, jestli máte jenom strniště, nebo letitý plnovous. Sepsali jsme vám 4 důvody, proč my sami oleje používáme, pojďme na to.

Důvod 1: Konec svědění a drbání!

S růstem vousů je spojená podrážděná a vysušená kůže, která svědí jako čert. Tělo si totiž přirozeně vytváří kožní maz, který zvlhčuje a chrání pokožku. Ovšem jak jsou vousy delší a delší, tělo nestíhá produkovat dostatek oleje (mazu) pro hydrataci pokožky i vousů zároveň. Nedostatek mazu ve tváři je pak důvod otravného svědění, kterého vás olej na vousy při pravidelném používání nadobro zbaví. To vám garantujeme. 

Častá chyba v používání olejů na vousy vychází z jejich zavádějícího názvu. Plno uživatelům si myslí, že si s olejem na vousy mají mazat pouze vousy, ty budou pak silnější, porostou rychleji a podobně. To je samozřejmě pravda, jen při aplikaci nezapomínejte na důkladné vmasírování do pokožky. Tím dojde k lepšímu prokrvení kůže a vstřebání oleje. Pak ještě vousy pročesat hřebenem nebo kartáčem, aby se olej dostal rovnoměrně všude.

Důkladně vmasírujte nejen do vousů, ale i do pokožky pod vousy. Na to bacha.

Důvod 2: Částečný konec škrábání

Každý vousáč to zná. Ten kdo má vousatou přítelkyni/přítele, ten taky. Vousy naše drahé partnery prostě škrábou. Čím jsou tvrdší, tím je to nepříjemnější. Nebývá to sice důvodem rozchodu/rozvodu, ale na domácí pohodě to taky nepřidá. A plnovous oholit SAMOZŘEJMĚ není cesta. Co tedy s tím? Používat olej na vousy.

Olej vaše vousy znatelně změkčí a zjemní. Proniká totiž kromě pokožky i do samotných vousů, které zjemňuje živinami a všemi druhy vitamínů. Vousy se tak uvolní, změknou a získají zdravý lesk.

Důvod 3: Zatraceně dobrá vůně

Náš nejoblíbenější bod a další vlastnost olejů, díky které budou vaše drahé polovičky shovívavější k velikosti a objemu vaší chlouby (haha): vůně! Té u nás dáváme 50% podíl úspěchu oleje na vousy. Čert vem funkčnost a superschopnosti olejů, pokud vůně neosloví na první dobrou. Ovšem nesmí být na úkor kvality. Naše nejoblíbenější vůně jsou (překvapivě) ty naše:

Honkatonk VanillaVanilková zmrzlina je fajn. Nenadchne. Neurazí. Mohli jsme udělat také takovou vůni, ALE raději jsme do oleje přidali dvě trochu neobvyklé ingredience - tonkové boby a Palo Santo. Tak vznikla na první dobrou příjemná vůně, která se postupem času rozleží a získává na síle.

Bergamia Wood v sobě kombinuje tóny cedru, borovice a bergamotu. Voní jako borovicový les s trochou citrusů. Je to naše nejoblíbenější vůně a ponesete si díky ní s sebou kousek přírody, i když budete uprostřed města.

Cinnamon Season v sobě kombinuje tóny skořice, santalového dřeva a svěžího grepu, takže výsledkem je příjemná a mužná vůně. Navíc v nás skořice vyvolává vánoční atmosféru, takže s ní budete mít Vánoce i v červenci. Teda alespoň na vousech.

Náš Dan je fanda do olejů a důvodů, proč je používat, by vyjmenoval klidně 100. 

Důvod 4: Pořádná výživa a lesk

Zde nelze mluvit za všechny, ale my si mícháme své oleje tak, aby byly maximálně přírodní a 100% funkční. Ostatní výrobci do svých olejů často přidávají pouze jeden vyživující olej (někdy ani jeden), ale my jich tam dáváme hnedle pět. Pět nejlepších, co najdete. A tyto oleje (kromě výše zmíněných výhod) zaručují právě tu správnou funkčnost a zdraví vousů:

  1. Ricinový olej: vyživuje vousy zevnitř
  2. Jojobový olej: chrání vousy před vnějšími vlivy
  3. Mandlový olej: hydratuje a zklidňuje pokožku
  4. Rýžový olej: změkčuje a regeneruje pokožku
  5. Avokádový olej: zabraňuje svědivosti pokožky

Samozřejmě čím víc kvalitních olejů, tím vyšší cena. Ale když chcete udělat pořádně kvalitní olej na vousy, něco to holt stojí.

Kam dál? 

Oleje vám pomohou zbavit se svědění, omezí škrábání vašich blízkých, dodají vůni, lesk a živiny. Pokud už vybíráte, dejte si pozor na “navoněné” vodičky, které vám v lepším případě “jen” ucpou póry, radši se mrkněte na složení, když už víte co hledat. A při nanášení oleje dbejte i na poctivé vmasírování do pokožky pod vousy. Stačí pár kapek, 1-2x denně, ideálně na rozehřátou pokožku (která má otevřené póry, takže se hlavní složky spíš dostanou tam, kam mají). 

Zdar a sílu do života, vaše Beviro


Líbil se vám článek? Sdílejte!

Martin Fix

Další články

Víme proč jste tady (nebo si to alespoň myslíme). Zvědavost. Láká vás myšlenka na Natural Beard Booster - na husté vousy, ale potřebujete více…

Jakub Platil (alias dyecomb.sw) patří mezi absolutní špičku českého barberingu. Pod rukama mu prošla jména jako Jaromír Jágr, Yzomandias, Nik Tendo,…

Sledujte nás na
@beviro_cz

Všechny novinky najdete na našem   Instagramu