Jak jsme testovali Matnou pastu se silnou fixací

Dnes vás pustíme do naší Beviro kuchyně. Možná to nevíte, ale všechny naše produkty před uvedením na trh důkladně testujeme. Jedna věc jsou legislativní testy, to je naprostý základ. Těmi zajistíme, že je produkt naprosto bezpečný a nemá vedlejší efekty. Ale jak zjistit, že je nový produkt skutečně dobrý?

Vymysleli jsme si na to vlastní metodu. Slepé testování. Možná si pamatujete proslulé chuťové testy Coca Coly a Pepsi - tohle je něco podobného, jen u kosmetiky. Novinky vyvíjíme a testujeme nejdříve interně - co není dobré pro nás, nemůže být dobré ani pro vás. V momentě, kdy už je produkt za nás dostatečně dobrý, posíláme ho do širšího testování v naší skupince testovačů (chcete se přidat? stačí vyplnit tento formulář). Netestujeme na zvířatech (je to už i nějakou dobu zakázané), ale přímo na lidech.

Porovnáváme vždy 2 vzorky - ten náš a konkurenční výrobek, o kterém si myslíme, že je nejlepší na trhu. A aby nám testovači podvědomě “nenadržovali”, jsou oba v neoznačených lahvičkách, takže není možné poznat, který je který. Tak jsme schopni získat skutečně nezaujaté odpovědi.

Snažíme se být k vám maximálně otevření a nic neskrývat, proto se hrdě hlásíme k našemu složení a na přední straně etiket uvádíme procentuální přírodnost všech produktů. A proto také zveřejňujeme výsledky testování naší Matné pasty se silnou fixací. Podívejte se níže.

Výsledky testování Matné pasty se silnou fixací

V rámci testování řešíme 2 věci: jaké má produkt objektivní vlastnosti (jak moc pění, jak matná je fixace atd.) a relativní porovnání s konkurenčním produktem. Není možné být ve všem dokonalý, ale stačí být lepší než konkurence. Začneme od těch pro nás nejdůležitějších otázek.

Celková spokojenost s produktem v jednom čísle shrnuje celkový dojem z produktu. Ideální by bylo dosáhnout desítky (stupnice 0-10), ale těžko vyhovět každému, proto hodnoty okolo osmičky jsou za nás dobré.

Na této otázce se láme chleba. Někdy ani dobré hodnoty funkčních parametrů produktu nestačí k tomu, aby člověk reálně vytáhnul peněženku a něco si koupil. Dobře to známe z našich vlastních nákupů.

Matná pasta by měla silně fixovat, tedy řekněme hodnoty mezi 7,5-10. Tam jsme se vešli - není to úplný beton, ale vlasy zafixuje dobře. Důležité také bylo, aby byl mezi naší střední a silnou pastou citelný rozdíl, což se potvrdilo.

Opět jsme cílili na hodnoty 7,5-10, takže spokojenost.

U této otázky je potřeba vysvětlit stupnici - hodnotě 0 odpovídal "lesklý vzhled" a hodnotě "10" matný vzhled. Naše pasta je tedy o hodně matnější než konkurenční produkt, za nás dobré!

Stylingový produkt může být sebelepší, ale když ho pak z vlasů nevymyjete, používat ho nebudete. 

Vůně je asi nejsubjektivnější faktor. Je potřeba vyhýbat se extrémům - vůním, které jeden miluje a druhý nemůže vystát. Výsledné hodnocení by pak totiž bylo okolo pětky. Tady se nám podařilo udělat stejně dobrou vůni jako u konkurenčního produktu.

Závěrem? Je ta pasta dobrá?

My si myslíme, že ano.
Myslí si to i naši testovači.
Takže věříme, že si to budete myslet i vy :-).

Můžete ji vyzkoušet na vlastní vlasy.


Líbil se vám článek? Sdílejte!

Pavel Králíček

Další články

Víme proč jste tady (nebo si to alespoň myslíme). Zvědavost. Láká vás myšlenka na Natural Beard Booster - na husté vousy, ale potřebujete více…

Jakub Platil (alias dyecomb.sw) patří mezi absolutní špičku českého barberingu. Pod rukama mu prošla jména jako Jaromír Jágr, Yzomandias, Nik Tendo,…

Sledujte nás na
@beviro_cz

Všechny novinky najdete na našem   Instagramu