Ženský pohled na pánskou kosmetiku

Časy se mění…. A díky za to. Pryč je doba, kdy byla opěvovaná mužská drsnost, a prosazovalo se heslo, že správný chlap má smrdět. Dnes si pod pojmem chlapský představíme muže čistého, upraveného, vonícího a pěstěného. To se týká především mladší generace, která pod vlivem zaměstnání, reklam a také nás žen, bere péči o svůj vzhled za každodenní samozřejmost. 

Žena vs. muž

Je pravdou, že stále více kupují kosmetiku svým mužským protějškům ženy. Většina mužů jde do drogerie s přesným seznamem a nakoupí jen to nejnutnější. Nám ženám je dána od přírody větší nutnost pečovat o sebe a své blízké. Nad výběrem kosmetiky více přemýšlíme – někdy až moc. Čteme a zajímáme se o účinky nebo složení daného výrobku. Muži chtějí mít nákup rychle a bezbolestně za sebou.

Jsou muži opravdu tak jiní?

Mnoho mužů by si vystačilo s obyčejnou pěnou na holení a žiletkou. Většinou je zásluhou nás žen, že sáhnou po kvalitnějším prostředku na holení, popřípadě pro péči o vousy. A většinou záleží opět na nás, ženách, jaký přípravek jim nabídneme. Muži ochotně na vlastní kůži vyzkouší jeho kvalitu a příjemnou péči. Nákupy dalších pečujících přípravků pro ně potom nejsou tolik složité a začínají se sami velmi dobře orientovat v jejich nabídce, svých potřebách a potřebách své pleti.

Fenoménem dnešní doby se stává zdravý životní styl a s ním jde ruku v ruce i používání přírodní kosmetiky. Síla médií, internetu a různých sociálních sítí je mocná a i muži začínají přemýšlet nad tím, co si na svoji pleť nanášejí. Péče o tělo už pro mnohé z nich neznamená jen pěnu na holení.

Mohou si vystačit pouze s dámskou kosmetikou, ale pochybuji, že by muž chtěl mít na poličce růžový krém. Navíc se mohou potýkat s jinými problémy a potřebami pleti než ženy. Přece i pánská kosmetika je tak rozmanitá, plná barev a vůní. A my si své muže rády hýčkáme, chceme je mít po svém boku upravené a voňavé. Dopřejme jim vlastní péči.

Nezbytné kosmetické vybavení

Se vzrůstajícím počtem barber shopů (např. Barber's wife) nabízejících ucelenou péči o vlasy a vousy, stoupá poptávka po přípravcích na holení i na domácí použití. Současná nabídka zmíněných pánských kosmetických produktů je velmi bohatá. Tato kosmetika je uzpůsobena mužským potřebám nejen složením, ale i parfemací. Nyní si i pánové mohou bez problémů zvolit kosmetiku s čistě přírodním složením primárně určenou pro ně. Tím se vyhnou i ryze psychologickému aspektu vnímání dámské kosmetiky pro vlastní použití.

Stále mezi nejpoužívanější kosmetiku patří holící přípravky. Velmi oblíbenými se stávají transparentní holící gely, s jejichž pomocí muži přivedou úpravu vousů k dokonalosti bez podráždění pleti nebo pořezání. Veškeré přesné doholení kontur se stává snadnou záležitostí. Vousáči také velmi dobře vědí, že za pěstěnou ozdobou tváře se skrývá pečlivá péče a proto vousy rádi ošetřují různými oleji a balzámy. Závěrečnou tečkou zkrášlovacího procesu je kolínská voda, která pleť po holení nejen ošetří, ale také osvěží příjemnou vůní.

Je úžasné sledovat vývoj mužského vnímání péče o svůj zevnějšek. Stává se pro ně stále více samozřejmou a to včetně návštěv kosmetiky, pedikúry nebo dnes velmi populárních barber shopů. Rozhodně na tom není nic zženštilého.