Jak na správnou péči o vousy

Konečně jsou pryč časy, kdy péče o vzhled byla výsadou pouze žen. I muži pochopili, že je příjemné o sebe pečovat a ještě lépe nechat o sebe pečovat. Je fajn nastartovat den něčím, co máte rádi. Pro někoho to může být dobrá snídaně, pro jiného začíná den péčí o svou chloubu – myšleno dokonalý vous.

Čím o vousy pečovat

Produktů pro pány a péči o jejich vousy je najednou plný trh a o všech se dozvíte, že jsou ty nejlepší. Pokud berete starost o sebe aspoň trochu vážně, přistupujte k jejich výběru uváženě. Stejně jako k výběru vhodného oleje do vašeho plechového miláčka.

Životnost vašeho auta možná prodlouží používání špičkových minerálních olejů, ale to stejné neplatí v případě vaší kosmetiky. To se týká i používání ropných derivátů. Ve složení přípravku je poznáte pod slovíčky Petrolatum, Paraffinum Liquidum nebo Mineral Oil. Číst složení se rozhodně vyplatí. Tyto přísady nemají pro pleť žádný přínos, spíše naopak. Zanechávají na ní svoji neprodyšnou ropnou stopu a zamezují interakci pokožky s okolím. Možná se ptáte, proč se tedy do kosmetiky přidávají. Odpověď je jednoduchá – cena. Ta je několikanásobně nižší než cena jejich přírodních analogů, jako jsou kvalitní rostlinné oleje.

Při výběru doporučujeme se neřídit jen hezkým a líbivým obalem. Přípravek má za úkol zlepšit kondici vašich vousů a pokožky, umožnit pleti dýchat a zachovat její přirozené prokrvení. Často bohužel použitím nekvalitních přípravků dosáhnete pravého opaku. Pokožka začne být svědivá, suchá, citlivá a podrážděná. Daň za dlouhodobé používání nezdravých látek v kosmetice. V tomto případě se vyplatí vsadit na přírodní kosmetiku. Její péči ocení nejen samotný vous, ale i pokožka pod ním. Správně zvolené přírodní rostlinné oleje, jako jsou avokádový nebo mandlový, pomohou s hydratací pokožky a zklidní její svědivost.

Jak o vous pečovat

Důležitá je každodenní péče. To ovšem neznamená, že musíte vousy každý den vymývat šamponem – to naopak stačí 2 – 3x týdně. Každodenní péče zahrnuje výživu vousu olejem nebo balzámem, podle toho jaká forma vám více vyhovuje. Vousáči si také velmi oblíbili kombinaci – pokožku pod vousy a okolo nich ošetřují a očišťují olejem, vous ošetřují, ochraňují a tvarují pomocí balzámu. Naše nabídka zahrnuje oleje i balzámy se stejnou vůní v takových variantách, kde si vybere opravdu každý. Tuto péči je ideální opakovat vždy ráno a večer.
K tomu všemu je vhodné a příjemné se zastavit co 7 – 14 dní u svého dvorního holiče a nechat si chloubu tváře profesionálně upravit dle holičských tradic. V minulosti bylo totiž považováno za naprostý standard, že muž řadící se k vyšší společnosti, navštěvoval svého holiče 2 – 4x do měsíce. Odklon od tohoto standardu byl považován za společensky nepřípustný.